System algorytmów sztucznej inteligencji wspierający monitoring wizyjny

Baza dawców technologii

4 lutego 2021

pitching, AI, Sztuczna inteligencja, pitchdeck, przetwarzanie obrazu, growthhacking, growthacking, launching, walidowanie, MVP

Opis technologii

System jest oparty na algorytmach sztucznej inteligencji, który wspiera codzienną pracę operatorów monitoringu poprzez automatyczną detekcję zdarzeń. Algorytmy sztucznej inteligencji automatycznie i bezinwazyjnie analizują obraz z kamer, i w razie wykrycia predefiniowanych zdarzeń na bieżąco wysyłają do operatora powiadomienia. W praktyce pozwala to na zwiększenie skuteczności monitoringu w detekcji i zapobieganiu zdarzeniom niepożądanym.


Zalety i korzyści z korzystania

Zastosowanie technik uczenia głębokiego (Deep Learning), które są ważną składową współczesnych postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), pozwala na zwiększenie skuteczności działania systemu. 

Sieci splotowe (Convolutional Neural Networks), które zostały wykorzystane w obecnym systemie, powstały jako analogia do całych struktur neuronów obecnych w narzędziu wzroku ludzi i zwierząt. Struktura ta umożliwia wykrywanie skomplikowanych obiektów w zmiennych warunkach wizualnych i otwiera możliwości szerokiego zastosowania opartych o nią rozwiązań.

Przewagi z zastosowania uczenia głębokiego:

  • Pełna możliwość wykrywania obiektów na kamerach PTZ
  • Możliwość wykrywania rzeczywistych obiektów pewnych klas (osoba, pojazd), z pominięciem innych przedmiotów (ptaki, drzewa, cienie, krople wody na obiektywie)
  • Analizowanie klatek odbywa się w czasie rzeczywistym i nie wpływa na jakość obrazu przesyłanego do operatora
  • Działanie dla szerokiego zakresu klatek (od 0.3 do 30) na sekundę 

Na działanie systemu nie wpływa:

  • zmiana oświetlenia (chmury, słońce, świt, zmierzch)
  • warunki pogodowe (deszcz, śnieg, mgła, silny wiatr)
  • zmiana ustawień akwizycji (balans bieli, ekspozycja)

Zastosowanie rynkowe

System algorytmów sztucznej inteligencji wspierający monitoring wizyjny może być zastosowany we wszystkich organizacjach, które posiadają lub zarządzają systemami monitoringu i wykorzystują go do działań prewencyjnych, ochronnych lub dowodowych, na przykład:

  • Miasta
  • Branza Security
  • Zarządcy dużych obiektów
  • BHP
logotype
Informacje
Dawca technologii

KP Labs Sp. z o.o.

Formy ochrony

Zastrzeżone know-how, Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej (TRL)

Forma komercjalizacji

Licencja

Dane teleadresowe

ul. Konarskiego 18C
44-100 Gliwice, Polska
tel.: 609 993 779
cityeye@kplabs.pl

Artykuł dostępny w języku
language

Zobacz również

Druk 3d wielkoformatowy dla materiałów konstrukcyjnych Poliwęglan, ABS. Zwiększenie wydajności głowicy drukującej oraz rozmiarów drukowanego detalu.

Baza dawców technologii

Więcej
Osprzęt do ładowania dla lekkich pojazdów drogowych z zamkniętym lub otwartym nadwoziem ciężarowym oraz przyczep towarowych.

Baza dawców technologii

Więcej